НОВИНИ

Денісова закликала ФСБ Росії звільнити українських моряків

Йдеться про Сергія Калиниченко, Олега Блока та Руслана Скрипника, у яких окупанти відібрали паспорти для виїзду за кордон.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до директора Федеральної служби безпеки РФ Алєксандра Бортнікова із закликом повернути з окупованого Криму на материкову Україну українських моряків судна "ЯМК-0041", яких російська окупаційна влада незаконно утримує на півострові. Про це в четвер, 18 жовтня, повідомила український омбудсмен.

 

Так, йдеться про українців Сергія Калиниченко, Олега Блока та Руслана Скрипника, у яких окупанти відібрали паспорти для виїзду за кордон.

 

"Стан здоров’я Сергія Калиниченка значно погіршився. Він страждає на долонний фіброматоз, який потребує кваліфікованого лікування. Олег Блока до затримання опікувався своєю 83-річною матір’ю. Вона зараз практично у безпорадному стані без сина: не має змоги самостійно доглядати будинок, купувати продукти харчування. До всього, цієї осені Олег Блока планував одружитися. Двоє дітей Руслана Скрипника вже майже півроку перебувають без батька. Зараз у родини немає коштів для утримання і навчання малечі, бо вони залишилися без годувальника", – наголосила Денісова.

 

За її словами, 11 вересня в ФСБ повідомили, що заходи процесуального примусу до цих трьох осіб не застосовувалися. Крім того, на минулому тижні радник президента РФ заявив омбудсмену, що закордонні паспорти в екіпажа судна ніхто не забирав та свобода їх пересування не обмежувалася, але покинути територію Криму вони досі не можуть.

 

Як повідомлялося, 14 жовтня член екіпажу судна "ЯМК-0041" Геннадій Отичко, у якого у 13 жовтня померла мати, повернувся на підконтрольну Україні територію.

 

Нагадаємо, 4 травня російські прикордонники повідомили про затримання українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря. 

 

Згодом Державна прикордонна служба України повідомила, що затримане прикордонниками Росії українське судно було належним чином оформлено та мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря або 12-мильної економічної зони. Однак, за словами помічника керівника ДПСУ Олега Слободяна, відповідальність за затримання російською ФСБ риболовецького судна неподалік від анексованого Криму несе його капітан, який, ймовірно, знехтував ризиками бути затриманим.

 

7 травня прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження за фактом затримання українського риболовецького судна "ЯМК – 0041" у окупованому Криму. 

 

16 травня в окупованому Криму проти капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041" порушили кримінальне провадження за браконьєрство. Пізніше в окупованому Криму підконтрольний Москві суд заарештував Віктора Новицького, капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.