НОВИНИ

Ростислав Павленко: Спокій треба зберігати не тільки до томосу, а й після його надання

За словами директора Національного інституту стратегічних досліджень, українське законодавство налаштоване на мирний спосіб переходів громад між церквами або компромісів між ними.

Спокій треба зберігати не тільки до томосу, а й після його надання Україні, особливо в контексті переходу громад між церквами. Про це на сторінках Тижня пише Ростислав Павленко, директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України.

 

«Українське законодавство налаштоване на мирний спосіб таких переходів або компромісів між громадами. Бо саме в громаді, яка й володіє храмом, мають ухвалюватися рішення про перехід, почергове служіння чи інший вид домовленості. Якщо для мирного розв’язання таких питань буде потрібне удосконалення законодавства, парламент зможе це зробити», - зауважив він.

 

Також, за словами Павленка, важливо не допустити споконвічної української проблеми, коли чвари не дають досягнути результату. Утім, під час цієї війни українці навчилися долати суперечності та об’єднуватися. Такий досвід дуже знадобиться архієреям, а екзархи Вселенського патріархату сприятимуть цьому порозумінню.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.