НОВИНИ

Світове українство вважає, що в Україні відновлюють авторитарний режим

Світовий конгрес українців (СКУ) бачить небезпеку повернення України до комунізму та стурбований політичною незрілістю депутатів, які на 20-му році незалежності легалізували символіку засудженої світом за тоталітаризм радянської імперії. Про це йдеться у заяві СКУ, яку розповсюдив Центр досліджень Визвольного руху.

У своїй заяві СКУ висловив обурення рішенням Верховної Ради України про офіційне використання червоного прапора.

«Світовий Конгрес Українців (СКУ) висловлює обурення у зв’язку зі схваленням Верховною Радою змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років», що вводять в ужиток нове поняття «Прапор Перемоги», яким є червоний прапор зокрема з зображенням зірки та серпа і молота, а також зобов’язують здійснювати «офіційний підйом у День Перемоги копій Прапора Перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України.

«СКУ глибоко стривожений політичною незрілістю та національною несвідомістю народних депутатів, які на 20-му році незалежності України прийняли зміни до Закону щодо легалізації червоного прапора», — йдеться у заяві.

Світовий конгрес українців, який представляє інтереси більше 20 мільйонів українців світу, наголошує, що народні депутати зробили все можливе для «пропагування в Україні символіки радянської імперії, тоталітаризм якої засудило міжнародне співтовариство, та заявили про бажання повернути Україну до комуністичного авторитарного режиму».

Президент СКУ Євген Чолій вважає, що «прийняття рішення про офіційне використання червоного прапора є наругою над пам’яттю мільйонів українців, що постраждали внаслідок більше ніж 70-літнього панування в Україні тоталітарного комуністичного режиму, який під своїм червоним прапором здійснював геноцид українського народу, руйнував українські церкви, знищував українських діячів науки і культури та всякі прояви українського національного духу».

Як повідомлялось, 21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.

5 травня голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав закон про внесення змін до закону «Про увічнення Перемоги у Великій вітчизняній війні 1945-1945 рр» (стосовно порядку офіційного використання копій прапора Перемоги) і направив його на підпис президентові Віктору Януковичу.

Раніше Янукович заявляв про намір підписати цей закон.

Довідка

Світовий Конгрес Українців (СКУ) - міжнародна координаційна надбудова українських громад діаспори. Представляє інтереси більше 20 мільйонів українців та об’єднує в своєму складі українські організації із 32-ох країн світу. Заснований 1967 року, СКУ визнаний неурядовою організацією в Економічній та Соціальній Раді ООН 2003 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.