НОВИНИ

У НАБУ заявили, що створення реєстру експертиз ставить під загрозу роботу антикорупційних органів

Представники бюро закликають скасувати норми, які унеможливлюють ефективні розслідування корупційних злочинів.

Національне антикорупційне бюро закликає Раду не приймати законопроект №8336, який прибере скандальну "поправку Лозового", але створить Єдиний держреєстр судових експертиз. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

 

Документ передбачає можливість сторонам кримінальної справи самостійно залучати експертів, і одночасно залишає обов'язок сторони обвинувачення звертатися з клопотанням до слідчого судді в разі необхідності проведення експертизи відео- та звукозапису, почеркознавчої, лінгвістичної, економічної або товарознавчої експертиз.

 

"Це саме ті види експертиз, які здійснюються як раз в ході розслідування детективами НАБУ і прокурорами САП корупційних кримінальних правопорушень", - пояснили  в бюро.

 

Таким чином, уточнили в НАБУ, під приводом "полегшити негативні наслідки поправок Лозового" і декларуючи наміри боротися з корупцією, окремі політики вносять на розгляд парламенту законопроект, який "практично виключає таку боротьбу і зводить нанівець попередні досягнення бюро".

 

Як пишуть в НАБУ, серед "небезпечних нововведень", які просувають депутати, також і створення Єдиного держреєстру судових експертиз та експертних досліджень.

 

"Це може загрожувати розголошенням таємниці досудового слідства і дасть можливість фігурантам кримінальних справ ще на цій стадії стежити за ходом слідчих дій, дізнаватися, які експертизи призначаються і мати можливість "вплинути "на їх результати", - пояснили в бюро.

 

Стурбованість детективів викликає і пропозиція заборонити допити в якості свідка експерта, який підготував висновок у кримінальній справ, і замість цього давати письмові роз'яснення: "Таким чином, експерт може дати висновок, а потім, в разі "протиріч" або "питань" в письмовому поясненні, змінити свою думку".

 

Як повідомлялося, НАБУ підготувало повідомлення про підозру першому заступнику глави СБУ Демчині.

 

Нагадаємо, 13 вересня НАБУ оголосило міністру інфраструктури Володимиру Омеляну підозру в незаконному збагаченні та приховуванні доходів.

 

14 вересня СБУ оголосила підозри трьом детективам НАБУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.