НОВИНИ

Став відомий лауреат Букерівської премії 2018 року

Літературну нагороду отримала англійська письменниця.

Лауреатом Букерівської премії за 2018 рік стала англійська письменниця Ганна Бернс. Про це повідомляє видання deutsche welle.

 

Літературну нагороду письменниця отримала за роман "Молочник".

 

Журі відзначило "незвичайну оригінальність" роману, написаного від імені 18-річної дівчини, яка стала жертвою сексуального примусу, міжконфесійних конфліктів і соціальних поневірянь в роки громадянської війни в Ольстері.

 

Бернс, судячи з усього, не очікувала, що лауреатом Букерівської премії стане саме вона. Свою лаконічну заяву з вдячністю на адресу агентів, видавців і друзів письменниця завершила словами "О, боже мій, я краще закінчу", після чого покинула сцену в стані глибокого хвилювання.

 

У шортлист Букерівської премії крім Бернс увійшли: Дейзі Джонсон (Великобританія) з Everything Under («Все»); Робін Робертсон (Великобританія) з The Long Take («Довгий час»); Рейчел Кушнер (США) з The Mars Room («Марсіанська кімната»); Річард Пауерс (США) з The Overstory («Ярус»); Езі Едугян (Канада) з Washington Black (Чорний з Вашингтона»).

 

Букерівська премія - міжнародна літературна нагорода, яка з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. Нині ця нагорода стала провідною у галузі літератури.

 

Як повідомлялося, у 2017 році лауреатом Букерівської премії з літератури став американський письменник Джордж Сондерс за роман "Лінкольн у бардо".

 

Нагадаємо, у 2016 році британську Букерівську премію з літератури вперше отримавамериканський письменник Пол Бітті за роман "Розпродаж".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.