НОВИНИ

Каплан заявила, що Сенцов вийшов з голодування з тяжкими наслідками для здоров'я

Політв'язень уже написав заповіт.

Незаконно засуджений РФ український режисер Олег Сенцов  вийшов з голодування з тяжкими наслідками для здоров'я, тому наразі ніхто не може сказати чи виживе політв'язень. Про це у вівторок, 16 жовтня, на прес-конференції повідомила його сестра Наталія Каплан.

 

"На даний момент він закінчив голодування, щоб уникнути примусового годування, він відійшов від цього з підірваним здоров'ям. З'явилася ішемія, аритмія, печінка почала розкладатися. Вихід з голодування – процес важкий", – наголосила вона.

 

За її словами, Сенцов вже написав заповіт.

 

"Зараз ніхто не може сказати – чи виживе Олег. Він написав заповіт. Він не вірить, що він вийде або, може і вірить, але вже не чекає цього. Я сподіваюся, що ми його звідти витягнемо. Може щось зіграє свою роль, і, можливо, це буде цей фільм", – додала Каплан.

 

Як повідомлялося, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою, заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що ув’язнений у Росії український режисер Олег Сенцов припинив голодування. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.