НОВИНИ

Джемілєв повідомив, що політв'язні для Путіна лише "обмінний матеріал"

Як зазначається, володаря Кремля вже не цікавить життя росіян, яких утримує Україна.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що політичні в'язні для президента РФ Владіміра Путіна лише "обмінний матеріал", тому  Кремль у будь-який момент може взяти в заручники чергового українця. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Прямий".

 

"Обміняти Сенцова на кого-то – для Путіна це нецікаво. Тому що життя росіян тут у нас в полоні його вже не цікавить. Це відпрацьований матеріал. Хоча я повинен сказати, що сам ось цей метод обміну, він не дуже моральний. Тому що, хто такий Сенцов, Балух? Це абсолютно невинні люди. Вони патріоти своєї країни. Вони ніякого злочину не скоювали, тим більше, проти Російської Федерації. Вони не згодні тільки з окупацією Криму. Вони виступають за територіальну цілісність своєї країни. Тобто вони діють відповідно до тих міжнародних норм, в тому числі резолюції Генеральної асамблеї ООН від 29 березня 2014 року, де чітко говориться про те, що Росія незаконно окупувала Крим", – наголосив Джемілєв.

 

Водночас він зазначив, якщо Путін врешті-решт погодиться на обмін, то Україні доведеться віддати за політв'язнів російських терористів "які по лікоть в крові скоювали злочини".

 

"Путін постійно тримає у себе, грубо кажучи, обмінний матеріал. Тобто, не важливо, зробили вони, не зробили — він просто набирає ось цих людей. Тому, звільнивши одного-двох, він завтра набере ще в десять разів, може, більше", – підкреслив Джемілєв.

 

Читайте також: Бранці Кремля. Остання інформація про українських політв'язнів у РФ та Криму

 

Нагадаємо, 5 вересня перший заступник голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що представники Росії у Мінську під час переговорів Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі відмовилися здійснити обмін затриманих та засуджених за злочини проти України 36 громадян РФ на українських політв'язнів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.