НОВИНИ

Білоруська православна церква також вирішила розірвати відносини з Константинополем

Як зазначається, на Синоді БПЦ представляв громадянин Росії Митрополит Мінський і Слуцький Павєл.

Білоруський православна церква як частина Російської православної церкви приєдналася до рішення про розрив євхаристійного спілкування з Вселенським патріархатом. Про це повідомляє білоруська редакція "Радіо Свобода".

 

Як зазначається, БПЦ представляв громадянин Росії Митрополит Мінський і Слуцький Павєл.

 

"На Синоді було прийнято рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Білоруський православна церква як частина РПЦ приєднується до рішення. БПЦ представляв громадянин Росії Митрополит Мінський і Слуцький Павєл", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося. 15 жовтня Синод Російської православної церкви вирішив розірвати євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом. 

 

Своєю чергою, представник Київської Патріархії Євстратій Зоря відреагував на відповідне рішення РПЦ, назвавши його "мінською схизмою". 

 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Також Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.