НОВИНИ

В Угорщині заявили, що продовжать блокувати комісію Україна-НАТО

Водночас Сіярто заявив, що "не бачить жодного прогресу" в питанні про український закон про освіту.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт надалі блокуватиме засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів. Про це він повідомив 15 жовтня за результатами зустрічі із главою МЗС України Павлом Клімкіним.

 

Водночас Сіярто прокоментував український закон про освіту.

 

"Коли йдеться про дії, на жаль, ми поки не побачили жодного прогресу", – наголосив він.

 

За його словами, Україна "поки не впровадила рекомендації Венеціанської комісії".

 

Як повідомлялося, 15 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Київ і Будапешт проведуть комплексні консульські консультації після скандалу навколо видачі угорських паспортів в Береговому.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. 5 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.