НОВИНИ

Видача угорських паспортів. Клімкін анонсував консульські консультації з Будапештом

Консультації проходитимуть на рівні керівників консульських департаментів.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Київ і Будапешт проведуть комплексні консульські консультації після скандалу навкого видачі угорських паспотрів в Береговому. Про це йдеться на сторінці представництва України в ЄС у Facebook.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала після зустрічі з угорським колегою Петером Сійярто у Люксембурзі.

 

"Нам потрібні реальні консультації. Це будуть комплексні консульські консультації і ми домовилися про їх проведення" - зауважив він.

 

 

За його словами, консультації проходитимуть спочатку між очільниками консульських департаментів. Водночас дата їх проведення ще узгоджується.

 

"Ми не воюємо з Угорщиною, так як воюємо з Російською Федерацією, яка здійснила збройну агресію. Але нам потрібно порозумітися з Будапештом" - наголосив міністр.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. 5 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.