НОВИНИ

Інсценували страту. Працівника Amnesty International викрали в російській Інгушетії

Алєга Казловского відправили до Магасу для моніторингу протестних мітингів.

У російській Республіці Інгушетії невідомі викрали працівника міжнародної правозахисної організації Amnesty International Алєга Казловского . Про це йдеться на сайті організації.

 

Зазначається, що викрадачі побили активіста й інсценували його страту. 

 

Зокрема, Казловского відправили до столиці Інгушетії для моніторингу протестних мітингів.

 

За його словами, 6 жовтня до готелю в Магасі, де він жив, прийшов невідомий і запропонував організувати зустріч з одним з організаторів мітингу. Вже у машині у нього відібрали телефон, всі речі і "вивезли з міста, пригнувши голову до колін". Двоє викрадачів у масках назвалися працівниками Центру протидії екстремізму (ЦПЕ) МВС РФ у Республіці Інгушетія, але документів не показали.

 

"Приїхали на якесь поле, де мене роздягнули, знімали фотографії та відео, погрожували їх опублікувати, зґвалтувати, передати "кадирівцям". Вимагали погодитися працювати на ЦПЕ, я відмовився.  Побили, зламали ребро, пару разів приставляли пістолет до потилиці і говорили, що зараз застрелять", - написав він у Facebook.

 

 

Крім того, невідомі погрожували убити дружину і дітей Казловского.

 

"Коли домогтися від мене чогось не вдалося, запропонували укласти "угоду": мене відпускають, але я мовчу про те, що трапилося. Я спочатку відмовився, сказавши, що ми не в рівному становищі, щоб про щось домовлятися, а мій обов'язок - розповісти правду про те, що відбувається в республіці. Після ще одного інсценування страти і погрози вбити моїх дітей довелося погодитися на "договір", - наголошує він.

 

Так, після другого інсценування страти працівнику AI повернули одяг і гроші, не повернувши телефон і відеокамеру. Потім його вивезли в Північну Осетію, де висадили з машини біля аеропорту, вимагаючи "ніколи не повертатися і не писати про Інгушетію".

 

У свою чергу, Казловскій написав заяву до Слідкому РФ і наразі перебуває поза межами Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.