НОВИНИ

Лукашенка прокоментував рішення Вселенського патріархату про автокефалію для УПЦ

Президент Білорусії зустрівся з главою РПЦ Кірілом.

Президент Білорусії Аляксандр Лукашенка назвав рішення синоду Вселенського патріархату щодо продовження процедури надання автокефалії помісній Українській православній церкві небезпечним розколом православ'я. Про це повідомляє російське агентство ТАСС.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час зустрічі з главою РПЦ Кірілом.

 

"Розкол - це завжди погано, це погані наслідки, це найнебезпечніше. Ми дуже болісно ставимося до того, що відбувається в православ'ї", - сказав Лукашенка.

 

За його словами, "світ змінився не на краще, і заручниками стає вже все населення нашої планети".

 

"На жаль, наша церква часто ставала заручницею міждержавних відносин, часом наших неправильних вчинків", - повідомив він.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.

 

Як повідомлялося, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.