НОВИНИ

Глава МЗС Британії підтримав кандидатуру політв'язня Сенцова на премію Сахарова

За словами Ханта, голодування режисера було відображенням несправедливості, з якою стикаються українські політв'язні РФ.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант підтримав кандидатуру незаконно засудженого РФ українського режисера Олега Сенцова, якого Європейський парламент висунув на здобуття премії імені Андрія Сахарова 2018 року. Про це в п'ятницю, 12 жовтня, він написав у Twitter.

 

"145-денне голодування Олега Сенцова було вбивчим відображенням несправедливості, з якою стикаються українські політичні в'язні, яких утримує Росія. Я підтримую його кандидатуру, висунуту Європейським парламентом на цьогорічну премію Сахарова", – наголосив глава британського МЗС.

 

Як повідомлялося 27 вересня, український режисер та політв'язень Олег Сенцов став номінантом на премію ім. Андрія Сахарова "За свободу думки". 9 жовтня стало відомо, що Сенцов потрапив до короткого списку номінантів на здобуття премії імені Андрія Сахарова 2018 року.

 

Нагадаємо, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що Олег Сенцов припинив голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.