НОВИНИ

Рішення Синоду є "сильним ударом" по Кремлю – польські ЗМІ

Видання зазначає, що відтепер у процес єдиної помісної православної церкви в Україні включаться УПЦ КП, УАПЦ, а також значна частина УПЦ МП.

Рішення Синоду Вселенського патріархату щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні є історичним, і відриває Київ від Москви. На цьому наголошують польські ЗМІ, зокрема. Gazeta Wyborcza повідомляє Укрінформ у п'ятницю, 12 жовтня.

 

Газета виборча підкреслює, що учорашнє рішення Синоду є “сильним ударом” не лише по Російській православній церкві, але і по Кремлю. Часопис зазначає, що відтепер у процес єдиної помісної православної церкви в Україні включаться УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, а також значна частина УПЦ Московського патріархату. Газета констатує, що відтепер московська церква перестане бути найбільшою православною церквою у світі.

 

Нагадаємо, 11 жовтня президент Петро Порошенко повідомив, що Синод ухвалив рішення про надання Томосу про автокефалію Української помісної православної церкви. За його словами, рішення Вселенського Патріарха та Синоду "остаточно розвіяло імперські ілюзії і шовіністичні фантазії Москви, не підкріплені жодним церковно-правовим документом – про Україну як нібито канонічну територію російської церкви".

 

 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. 

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію. 

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

 

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.

 

Як повідомлялося, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.