НОВИНИ

МЗС вимагає від Росії гарантій безперешкодного доступу на окуповані території для місії ОБСЄ

Росія продовжує блокувати діяльність СММ для приховування безперебійного постачання російської зброї, боєприпасів та найманців на територію України.

Міністерство закордонних справ України засудило системні обмеження з боку Росії та вимагає гарантувати безпечний та безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї тимчасово окупованої території України, включаючи Автономну Республіку Крим та Севастополь. Про це йдетсья у повідомленні прес-служби МЗС у четвер, 11 жовтня.

 

В Україні переконані, що у такий спосіб Кремль намагається уникнути відповідальності за розпалювання конфлікту та блокування виконання Мінських домовленостей.

 

"Згідно з оприлюдненою 10 жовтня 2018 року тематичною доповіддю СММ «Обмеження свободи пересування та інші перешкоди у виконанні мандата СММ за період з липня 2017 по червень 2018 рр.», саме на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України було зафіксовано переважну більшість фактів обмеження свободи пересування та інші перешкоди у процесі виконання представниками СММ їхнього мандата. Особливе занепокоєння викликають наведені у доповіді факти ворожого ставлення російських окупаційних військ до спостерігачів СММ, що супроводжується погрозами та застосуванням зброї", - йдеться у повідомленні.

 

У міністерстві наголосили, що Росія продовжує блокувати діяльність СММ у прикордонних районах окупованого Донбасу для приховування безперебійного постачання російської зброї, боєприпасів та найманців на територію України.

 

Як зазначається в доповіді, протягом звітного періоду «суттєво збільшилась кількість випадків обмеження свободи пересування поблизу кордону в непідконтрольних урядові районах, здебільшого в Луганській області». 

 

"Висловлюючи повну підтримку діяльності СММ, вчергове вимагаємо від РФ припинити залякування спостерігачів СММ, відмовитися від практики «закритих зон» для спостереження ОБСЄ та гарантувати безпечний та безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї тимчасово окупованої території України, включаючи Автономну Республіку Крим та м.Севастополь", - додали у прес-службі.

 

Вкотре закликаємо РФ вжити всіх необхідних заходів для припинення перешкоджання діяльності міжнародних організацій, в т.ч. гуманітарних, з боку її окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях України

 

Нагадаємо, 10 жовтня на Донбасі бойовики відкрили вогонь у бік патруля спеціальної моніторингової місії ОБСЄ під час проведення зміни персоналу на Донецькій фільтрувальній станції.