НОВИНИ

У Києві показали, як виглядатиме новий ракетний катер для українських ВМС

Перше судно планують закласти до кінця 2018 року.

ПрАТ "Завод кузня на Рибальському" розробляє проект нового швидкохідного ракетного катеру з українським озброєнням під кодовою назвою "Лань", який планують будувати для потреб Військово-морських сил України. Про це повідомляє Український мілітарний портал.

 

Зазначається, що прототипом для українського катеру "Лані" став проект швидкісного ракетного катеру "Веспа", представленого під час Міжнародної спеціалізованої виставки оборонної промисловості "ADEX-2018" в Азербайджані.

 

 

Повідомляється, що головний конструктор "Завод кузня на Рибальському" Сергій Білозубенко розповів, що з деякими дрібними відмінностями цей проект під шифром "Лань" будуть будувати для потреб Військово-морських сил України.

 

Зазначається, що озброєння буде вітчизняного виробництва.

 

 

Зокрема проектом передбачено встановлення: 8 протикорабельних ракет ПКР Нептун (Укр), ЗРК Арбалет-К (Укр), 16 переносних ЗРК Ігла, артилерійські установки 76 мм АК-176, дві артилерійські установки АК-630М, два кулемети 12,7 мм, радар Morena Delta-3D та систему керування вогнем Protazan-K, Spys-K.

 

За даними видання, катер матиме стандартну водотоннажність у 550 тонн, та повну у 640 тонн, довжина його складе 64,46 метрів, а ширина - 9,6 метрів. Щодо максимальної швидкості, то вона складе 40 вузлів, дальність плавання на економічній швидкості: 2300 миль, та матиме місце для екіпажу у 38 (+6) осіб.

 

У виданні додають, що протикорабельна ракета Нептун розробляється Конструкторським бюро "Луч" у кооперації з іншими вітчизняними підприємствами оборонно-промислового комплексу та нещодавно успішно пройшла один з етапів випробувань, які проводились на півдні Одеської області.

 

Закласти перший корпус цього катеру планують до кінця 2018 року.

 

Як повідомлялося, Укроборонпром представив у Києві українську БРМ "Мангуст".

 

Нагадаємо, Укроборонпром уперше презентував нову систему залпового вогню "Берест".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.