НОВИНИ

Росія не повернеться до ПАРЄ наступного року – Ягланд

Якщо країна-член не вносить заявку про свої повноваження у січні, то вона знаходиться поза установою упродовж усього року.

Російська делегація не заявить про свою участь у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи наступного року. Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд у четвер, 11 жовтня, повідомляє Укрінформ.

 

"Якщо країна-член не внесе заявку про свої повноваження у січні, то вона будуть поза установою упродовж усього року. Я не погоджуюся з такою позицією російської сторони... Але, що я почув від Росії, – вони не повернуться у січні. Це те, що мені було сказано", - заявив генсек Ради Європи.

 

Нагадаємо, парламентська асамблея Ради Європи у вівторок, 9 жовтня, скасувала голосування за резолюцію про правила накладання санкцій.

 

8 жовтня стало відомо, що Парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо Росії. Віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї Володимир Ар’єв наголосив, що позиція генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо лобіювання зняття санкцій з Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи може призвести до знищення можливостей організації. 

 

2 жовтня Верховна Рада ухвалила заяву, в якій висловила свою позицію щодо спроб керівництва  Парламентській Асамблеї Ради Європи повернути повноваження російської делегації шляхом внесення змін до регламенту Асамблеї на вимогу Росії.