НОВИНИ

США не підтримують проведення референдуму на окупованому Донбасі – Волкер

Волкер наголосив, що цей референдум "не має правових підстав в українській Конституції і правових підстав за Мінськими угодами".

Сполучені Штати не підтримують проведення референдуму за російським сценарієм на окупованому Донбасі. Про це у четвер, 11 жовтня, повідомив спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер під час телефонного брифінгу з Брюсселя, передає УНІАН.

 

 Зокрема, його запитали про те, чи у США є відповіді на російські пропозиції з приводу проведення референдуму на Донбасі щодо визначення майбутнього статусу регіону.
 

"Стосовно ідеї про референдум, це було порушено в рамках зустрічі у Гельсинки, і ми, Білий дім і Державний департамент, опублікували заяву в той час, зазначаючи, що ми відкидаємо ідею референдуму", - заявив Волкер.

 

У цьому зв'язку він наголосив, що цей референдум "не має правових підстав в українській Конституції і правових підстав за Мінськими угодами".

 

"Ми були доволі чіткими в той час, що проведення референдуму є нездійсненною ідеєю лише на частині української території, де більшість населення було переміщено через російське втручання", - наголосив Волкер.
 

Нагадаємо, 4 жовтня спеціальний представник Держдепартаменту Сполучених Штатів по Україні Курт Волкер привітав продовження особливого статусу Донбасу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.