НОВИНИ

Синод продовжує розгляд питання про надання томосу Україні

В УПЦ КП також спростовують інформацію про відкладення цього рішення, яку поширювали деякі ЗМІ.

Синод продовжить розгляд питання про надання автокефалії Православній Церкві в Україні 11 жовтня. Про це повідомив у Facebook  речник УПЦ КП Євстратій Зоря.

 

Зоря також спростував інформацію про відкладення рішення щодо надання томоса, яку поширювали деякі ЗМІ.

 

"Митрополит ніяк не міг ДО РОЗГЛЯДУ питання ВЖЕ заявити ПРО РІШЕННЯ, що справу нібито «відклали»", - зауважив він.

 

Нагадаємо, у вівторок, 9 жовтня, у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.

 

Як повідомлялося, 14 вересня Синод Російської православної церкви вирішив зупинити участь у всіх заходах та структурах, у яких головує Константинопольський патріархат. 

 

Нагадаємо, Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.

 

Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.