НОВИНИ

"Справа Веджіє Кашка". Окупанти змінили запобіжний захід активісту Чапуху

За даними адвоката, відповідне рішення пов'язане із неможливістю проводити необхідне лікування політв'язня в СІЗО.

У анексованому Криму окупанти відпустили фігуранта так званої "справи Веджіє Кашка", кримськотатарського активіста Асана Чапуха, під домашній арешт. Про це в середу, 10 жовтня, повідомив його адвокат Айдер Азаматов.

 

"В силу його (Чапуха – Ред.) критичного стану здоров'я і неможливість проводити необхідне лікування в СІЗО, було прийнято рішення про зміну запобіжного заходу, – заявив захисник.

 

 

Як повідомлялося, 15 вересня в окупованому Криму фігурант так званої "справи Веджіє Кашка" Асан Чапух  почав голодування з вимогою від медсанчастини СІЗО надати йому негайну медичну допомогу. Однак 21 вересня Чапух був змушений припинити голодування через погіршення стану здоров'я. За словами омбудсмена України Людмили Денісової, стан Чапуха різко погіршився, коли на зустріч з адвокатом його під руки принесли інші ув'язнені.

 

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.