НОВИНИ

МЗС Угорщини викликало українського посла Непоп

Будапешт також повідомив про побоювання щодо "створення Україною військової бази" в Закарпатській області.

Міністерство закордонних справ Угорщини викликало українського посла Любов Непоп через ситуацію щодо угорців в Закарпатській області, а також – публікацією на сайті "Миротворець" імен закарпатських чиновників, у яких нібито є угорський паспорт. Про це в середу, 10 жовтня, заявив представник МЗС Угорщини Левенте Мадяр.

 

За його словами, у Будапешта є побоювання щодо "створення Україною військової бази" в Закарпатській області, поблизу кордону з Угорщиною, що "може становити загрозу безпеці жителів регіону".

 

Крім того, в Угорщині також обурені появою на сайті Адміністрації президента України петиції про врегулювання статусу громадян України з подвійним і більше громадянством країн ЄС.

 

Як повідомлялося, 8 жовтня проект "Миротворець" склав список чиновників Закарпатської області, які, як стверджується, мають угорське громадянство.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. 5 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.