НОВИНИ

У Росії український військовий Шумков припинив голодування

Як зазначається, голодування політв'язня тривало 130 днів.

У Росії незаконно утримуваний український військовий Олександр Шумков близько двох тижнів тому припинив голодування в Брянському СІЗО. Про це в середу, 10 вересня, повідомила тітка політв'язня Людмила Шумкова.

 

Як зазначається, голодування політв'язня тривало 130 днів.

 

Так, Людмила Шумкова повідомила, що з 27 червня, коли почались виснажливі судові засідання у справі Шумкова, він призупинив голодування, однак вже 28 червня поновив його прямо в суді.

 

"Про те, як проходило голодування, дуже мало інформації. Відомо, що Олександр весь час відчував слабкість і не міг стояти самостійно та постійно тримався за клітку на судових засіданнях", – заявила вона.

 

За її словами, спеціальної методики виходу з голодування та підтримки тюремних лікарів теж не було. Людмила Шумкова додала, що політв'язень скаржився тюремним лікарям на сильні головні болі після отриманих в АТО контузій, проте жодної медичної допомоги, окрім знеболюючих, не отримував.

 

Як повідомлялося, 24 травня в Росії незаконно утримуваний український військовий Олександр Шумков, який перебуває в СІЗО російського Брянська, оголосив голодування. 

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня 2017 року ФСБ викрало з території України Олександра Шумкова - чинного військовослужбовця ЗСУ та громадського активіста ВГО “Спілка Української Молоді в Україні”.

 

6 вересня 2017 року відбулося перше судове засідання, на якому Шумкову пред’явили звинувачення в участі в екстремістських організаціях (ч.2 ст. 282 КК РФ) та присудили 2 місяці у СІЗО.

 

5 червня 2018 року Слідчий комітет Росії в Брянській області завершив розслідування та скерував до суду справу щодо незаконно утримуваного українського військового Олександра Шумкова, якого підозрюють в участі в забороненій в Росії організації.