НОВИНИ

Південна Корея розглядає можливість послаблення санкцій проти КНДР

Однак глава МЗС Південної Кореї не назвала передбачуваний графік рішень з цього питання.

Південна Корея розглядає можливість послаблення санкцій, прийнятих у травні 2010 року проти КНДР. Про це заявила міністр закордонних справ Південної Кореї Кан Ген Хва, виступаючи в Національному зборах.

 

Наголошується, що відповідний крок не повинен торкнутися штрафних заходів щодо Пхеньяна, введених Радою Безпеки ООН. Однак глава МЗС Південної Кореї не назвала передбачуваний графік рішень з цього питання.

 

Зазначимо, що Сеул вів санкції проти КНДР через потоплення південнокорейського корвета "Чхонан" у березні 2010 року. Південна Корея звинуватила Пхеньян у торпедній атаці на корабель і заборонила північнокорейським торговельним суднам проходити через південнокорейські води. Південна Корея прийняла заходи щодо Пхеньяну незалежно від санкцій, введених РБ ООН проти КНДР за її ядерну програму.

 

Як повідомлялося, президент Південної Кореї Мун Чже Ін повідомив, що лідер КНДР Кім Чен Ин погодився закрити один з основних ядерних комплексів, а також знищити ключові ракетні об'єкти в присутності іноземних експертів. Крім того, сторони повідомили про плани об'єднати свої залізниці, а також дозволити більше зустрічей родичів, яких розлучила Корейська війна. Вони також прагнуть взяти участь у Літніх Олімпійських іграх 2032 року. Міністр оборони Південної Кореї і глава північнокорейської армії також підписали угоду про скорочення військової напруженості, встановлення буферної зони вздовж кордону, щоб запобігти випадковим сутичкам.