НОВИНИ

Порошенко підписав закон щодо посилення захисту для сімей політв'язнів РФ

Зокрема, передбачені законом зміни дозволять розширити напрями використання бюджетних коштів.

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення зміни до додатка №3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який передбачає посилення захисту українців, ув’язнених незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією або органами влади Росії. Про це в середу, 10 жовтня, повідомляє прес-служба президента України.  

 

Як зазначається, законом змінюється назва бюджетної програми, передбаченої Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, на нову редакцію.

 

"Заходи щодо захисту і забезпечення прав та інтересів, соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю вказаних осіб, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей, у тому числі відшкодування втрат, пов’язаних із їх відвідуванням, надання таким особам та членам їх сімей правової допомоги, медичних та соціальних послуг, виплату державних стипендій імені Левка Лук’яненка", – йдеться в документі.

 

Наголошується, що відповідні зміни дозволять розширити напрями використання бюджетних коштів, пов’язаних із соціальною реабілітацією, наданням медичних та соціальних послуг і виплатою державних стипендій імені Левка Лук’яненка зазначеній категорії осіб.

 

Нагадаємо, 27 серпня Європейський суд з прав людини зареєстрував нову Міждержавну заяву України проти Росії.