НОВИНИ

Парубій підписав закон про військове привітання "Слава Україні"

Спікер ВР назвав це "відновленням історичної справедливості".

У середу, 10 жовтня, спікер Верховної ради України Андрій Парубій підписав законопроект №9036 щодо введення військового вітання "Слава Україні!" у Національній поліції та Збройних силах України. Про це він написав у Twitter.

 

"Підписав ухвалений Верховною Радою  Закон про внесення змін до статутів ЗСУ, щодо введення військового вітання - Слава Україні! Героям слава! Переконаний, це відновлення історичної справедливості! Ми повернули українському війську наше традиційне вітання!", - написав він.

 

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер, 4 жовтня, підтримала в другому читанні законопроект "Про внесення змін до статутів Збройних сил України".

 

7 серпня Порошенко доручив розробити законопроект, який передбачатиме заміну застарілого радянського військового вітання ЗСУ "Здрастуйте, товариші!" та "Бажаємо (бажаю) здоров’я!" на "Слава Україні!" та "Героям слава!". 

 

9 серпня Петро Порошенко заявив, що слова "Слава Україні! Героям слава!" стануть офіційним вітанням Збройних Сил України з 24 серпня.

 

6 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні та за основу законопроект про зміну військового вітання на "Слава Україні – Героям Слава!". Відповідне рішення підтримали 283 народних депутати.