НОВИНИ

Начальника військових складів під Ічнею звільнили незадовго до пожежі – Луценко

Зняття з посади відбулося за результатами навчань щодо відпрацювання всіх складів на території України стосовно готовності до антидиверсійних завдань.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що керівника складу Міністерства оборони в Ічні Чернігівської області звільнили в запас після антидиверсійної перевірки незадовго до події.

 

"Підрозділи ССО - Сил спеціальних операцій - у серпні проводили відпрацювання всіх складів на території України щодо готовності до антидиверсійних завдань. За результатами цих навчань на всій території України керівника Ічнянського складу зняли з посади, звільнили в запас без вихідних виплат", - повідомив генпрокурор журналістам у середу в Києві.

 

За його словами, після перевірок, проведених військовою прокуратурою і Міноборони восени минулого року, плани щодо вдосконалення безпеки військових складів в Ічні не були реалізовані.

 

"Тут є об'єктивні та суб'єктивні причини. Об'єктивні - це абсолютно недостатнє виділення коштів, тому що з мільярдних сум виділили тільки десятки мільйонів. Але й темпи робіт, їх організація також викликають великі запитання", - сказав Луценко.

 

"Готовність контрдиверсійна саме в Ічні була відсутня, про що свідчить внутрішня робота  Міністерства оборони, Генерального штабу. Вони справді це встановили. Й саме за це було знято керівника. Це сталося буквально місяць-півтора тому", - розповів генпрокурор.

 

Він також додав, що тільки-но нормалізується обстановка на місці події - після припинення вибухів, розмінування території, повернення населення - прокуратура активізує слідство.

 

Нагадаємо, Полторак заявив, що на момент пожежі в Ічні склади були напівпорожні.

 

Раніше у Нацполіції спростували інформацію про випадки мародерства поблизу Ічні.

 

Нагадаємо, 10 жовтня станом на 8:30 вибухів у Ічнянському районі Чернігівської області не чути, також немає диму, який спостерігався раніше.

 

У ДСНС повідомили, що станом на 7:00, на території військового складу у Ічнянському районі Чернігівської області спостерігаються вибухи різної інтенсивності.

 

9 жовтня близько 03:40 у Ічнянському районі Чернігівської області на території шостого арсеналу Міністерства оборони почалися вибухи. Евакуйовано близько десяти тисяч осіб.

 

Пізніше служба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомила про заборону руху кількома дорогами державного значення, у зв'язку із вибухами на складах з боєприпасами поблизу Ічні. 

 

Служба безпеки України повідомила, що розглядають три версії щодо причин вибухів на території шостого арсеналу Міністерства оборони в Чернігівській області, а саме – диверсія, порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів, а також навмисний підпал чи підрив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.