НОВИНИ

Луценко анонсував дії проти Фірташа та його компаній

За словами Луценка, прокуратура неодноразово намагалася перешкодити постачанням української сировини на підприємства Фірташа в Криму.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко очікує остаточних висновків експертиз, щоб найближчими місяцями вдатися до резонансних дій стосовно бізнесмена Дмитра Фірташа і стосовно його підприємств в Україні. Про це генпрокурор сказав журналістам у Києві в середу, 10 жовтня, передає "Інтерфакс-Україна".

 

"У пана Фірташа найближчими місяцями будуть добрі для нас повідомлення з органів прокуратури. Це стосуватиметься і облгазів, і хімзаводів, і підприємств на тимчасово окупованій території", - повідомив Луценко.

 

"Якщо говорити відверто, очікую остаточних висновків експертиз. Щойно вони будуть, будуть і підозри, і накладені арешти, й інші резонансні дії", - додав генпрокурор.

 

За його словами, нахабство, з яким Фірташ звертається до Москви з вимогою покарати Україну, перейшло будь-які межі.

 

"А це означає, що ця справа лежить у мене в найближчому до моєї правої руки стосі", - наголосив Луценко.

 

Він зазначив, що прокуратура неодноразово намагалася перешкодити постачанням української сировини на підприємства Фірташа в Криму, проте реалізувати це на практиці заважають суди, рішеннями яких систематично знімаються арешти з родовищ.

 

"Періодично ми отримуємо такі рішення, починаємо все знову: знову накладаємо арешти, знову їх скасовують... Це досить рутинна робота", - констатував генпрокурор.

 

Нагадаємо, 9 липня Верховний суд скасував рішення суду міста Південний в Одеській області, за яким компанія Ostchem Holding Limited мала право на примусове стягнення на території України з ПАТ "Одеський припортовий завод" 5,2 млрд гривень непогашеного основного боргу і 1,57 млрд гривень нарахованої пені за рішенням Стокгольмського арбітражу.

 

к повідомлялося, 19 травня Вищий спецсуд України зупинив виконання ухвали про стягнення боргу з Одеського припортового заводу на користь компанії Фірташа.

 

Нагадаємо, у лютому ЗМІ повідомили, що Земельний суд Відня у кримінальних справах відхилив вимогу прокуратури Відня затримати українського бізнесмена Дмитра Фірташа в рамках справи про його екстрадицію до США за запитом американської влади.

 

Суд Відня 21 лютого ухвалив рішення про екстрадицію олігарха Дмитра Фірташа у США, проте за кілька годин його затримали за європейським ордером на арешт у новій справі, пов’язаній зі звинуваченнями з Іспанії. 

 

Як стало відомо 23 лютого Суд Відня відпустив Фірташа під заставу, також олігарх здав свій закордонний паспорт. Згодом стало відомо, що того ж дня Фірташа знову затримали у Відні у справі про екстрадицію в США.

 

Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США. Олігархові в разі екстрадиції загрожує до 50 років в'язниці і конфіскація всіх активів.

 

Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в 125 млн євро і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну. Згодом прокуратура Відня подала апеляцію на це рішення.

 

Згодом Фірташ заявив журналістам у Відні про наміри повернутися в Україну.