НОВИНИ

Полторак заявив, що на момент пожежі в Ічні склади були напівпорожні

Уже локалізовано 35% пожежі на території шостого арсеналу в Чернігівській області.

Міністр оборони України Степан Полторак заявляє, що на момент пожежі на військових складах біля Ічні у Чернігівській області в сховищах розташовувалося 69,5 тис. тонн боєприпасів, із них готових до застосування - 43 тис. тонн.

 

"Цей арсенал може розмістити 127 тис. тонн боєприпасів. Так, на початок 2014 року там було 125 тис. тонн боєприпасів. За останні роки ми передислокували до інших місць - на інші бази та арсенали, там, де у нас є можливість безпечно зберігати, 56 тис. тонн боєприпасів. Це близько 1,5 тис. вагонів, 50 складів, з огляду на те, що у нас дуже обмежені можливості щодо завантаження/розвантаження", - сказав Полторак на засіданні уряду в середу, 10 жовтня.

 

Він зазначив, що на момент події у сховищах арсеналу розміщувалося 69,5 тис. тонн боєприпасів, із них у боєготовності 43 тис. тонн.

 

За його словами, все інше - це елементи боєприпасів і комплектуючі, а також боєприпаси, які не стоять на озброєнні Збройних сил України ".

 

Зокрема, міни від "Тюльпана", - у нас взагалі немає такого озброєння - які підлягали утилізації", - додав міністр.

 

Раніше у Нацполіції спростували інформацію про випадки мародерства поблизу Ічні.

 

Нагадаємо, 10 жовтня станом на 8:30 вибухів у Ічнянському районі Чернігівської області не чути, також немає диму, який спостерігався раніше.

 

У ДСНС повідомили, що станом на 7:00, на території військового складу у Ічнянському районі Чернігівської області спостерігаються вибухи різної інтенсивності.

 

9 жовтня близько 03:40 у Ічнянському районі Чернігівської області на території шостого арсеналу Міністерства оборони почалися вибухи. Евакуйовано близько десяти тисяч осіб.

 

Пізніше служба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомила про заборону руху кількома дорогами державного значення, у зв'язку із вибухами на складах з боєприпасами поблизу Ічні. 

 

Служба безпеки України повідомила, що розглядають три версії щодо причин вибухів на території шостого арсеналу Міністерства оборони в Чернігівській області, а саме – диверсія, порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів, а також навмисний підпал чи підрив.