НОВИНИ

Екзархи Вселенського патріархату прибули на Синод

Під час засідання Синоду очікується заслуховування звітів екзархів Даниїла та Ілларіона за результатами візиту в Україну.
Екзархи Вселенського патріархату архієпископ Памфільський і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїл та єпископ Едмонту і Західної єпархії УПЦ в Канаді Ілларіон прибули на Синод, який вже розпочався. Про це повідомляє "Укрінформ" у середу, 10 жовтня.
 

«Буде все добре. З Божою поміччю. Думаю, так», - відповів екзарх Даниїл на запитання про перспективи засідання Синоду.

 

Зазначається, що на сьогоднішньому засіданні очікується заслуховування звітів екзархів Даниїла та Ілларіона за результатами візиту в Україну.

 

Екзарх Даниїл розповів журналістам про своє враження від поїздки в Україну.

 

«Я був радий побачитися з представниками церковної та світської влади України. Враження від поїздки добрі», - вказав він.

 

Нагадаємо, екзархи Вселенського Патріарха у вівторок, 9 жовтня, відбули з Києва до Стамбулу, а 10 жовтня вони звітуватимуть щодо України.

 

Як повідомлялося, Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.

 

Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

Нагадаємо, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.