НОВИНИ

У офісі омбудсмена перевіряють інформацію про те, що Сенцов не припинив голодування

Раніше Уповноважений з прав людини в ЯНАО заявив, що політв'язень не припиняв голодування.

У офісі Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової повідомили, що перевіряють заяву омбудсмена Ямало-Ненецького округу про те, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов не припиняв голодування. Про це у вівторок, 9 жовтня, заявили в прес-службі українського омбудсмена.

 

"Ми перевіряємо цю інформацію, як тільки ми отримаємо відомості – будемо робити офіційну заяву", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначимо, що Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ Анатолій Сак заявив, що політв'язень Олег Сенцов не припиняв голодування і "жодної офіційної заяви про припинення голодування від Сенцова не надходило". Водночас Сак додав, що відвідати Сенцова він планує у листопаді.

 

Як повідомлялося, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.