НОВИНИ

Укроборонпром уперше презентував нову систему залпового вогню "Берест"

Нова та більш ефективна система, у випадку замовлення, здатна повністю замінити "Гради".

Шепетівський ремонтний завод, що входить до складу ДК "Укроборонпром", модернізував 122-мм реактивну систему залпового вогню БМ-21 УМ "Берест", у виробництві якої використовуються лише українські комплектуючі. Про це у вівторок, 9 жовтня, повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

 

Нова бойова машина вперше демонструється на міжнародній виставці "Зброя та Безпека".

 

Повідомляється, що "Берест" призначений для заміни БМ-21 "Град", що стоїть на озброєнні Збройних Сил України. Використання сучасних цифрових технологій та нове шасі вітчизняного виробництва надають "Бересту" ключові бойові та експлуатаційні переваги, які значно розширюють бойові можливості РСЗВ.

 

 

Однією з особливостей нової машини стала цифрова система управління вогню, яка дозволяє екіпажу, не покидаючи кабіни, проводити підготовку до стрільби, зокрема – топогеодезичну прив‘язку.

 

Нові цифрові технології інтегрують "Берест" у систему обміну інформацією на полі бою. Завдяки цьому розрахунок РСЗВ у режимі реального часу отримує точні координати ворога, які в обробленому вигляді поступають з дронів, контрбатарейної РЛС, а також інших систем спостереження. Така інтеграція у рази підвищує точність та ефективність ведення вогню.

 

Ще однією особливістю нової РСЗВ є збільшення потужності залпу до 50 реактивних снарядів, замість 40 у "Граді". Більша потужність дозволяє гарантовано знищувати противника та оперативно розподіляти вогонь між різними цілями.

 

"Берест" встановлений на новому шасі від "КрАЗ" – 5401НЕ з колісною формулою 4х4. Нове шасі має зручне в експлуатації компонування "кабіна над двигуном" та обладнане дворядною 4-х дверною кабіною, яка дозволяє зручно розмістити розрахунок та всю необхідну апаратуру управління вогнем.
Загалом, "Берест", у порівнянні із "Градом", має більшу потужність залпу, точність ведення вогню, інтеграцію у цифрові системи управління та наведення артилерії, більшу мобільність та потребує менше часу для відкриття вогню.

 

"Враховуючи те, що всі компоненти для "Бересту" вироблені в Україні, вдалось значно зменшити її вартість у порівнянні із аналогами. Нова та більш ефективна система, у випадку замовлення, здатна повністю замінити "Гради", значно розширивши бойові можливості українських артилеристів", - наголосили в Укроборонпромі.

 

Нагадаємо, 12 жовтня 2017 року Державний концерн "Укроборонпром" на виставці "Зброя і  безпека" вперше представив систему залпового вогню ZRN-01 Stokrotka, що є результатом співпраці Укроборонпрому та WB Group, об’єднання польського оборонно-промислового комплексу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.