НОВИНИ

Премію Вацлава Гавела отримав російський політв’язень Тітієв

Оюб Тітієв перебуває в ув’язненні із січня 2018 року.

Премію з прав людини імені Вацлава Гавела за 2018 рік Парламентська асамблея Ради Європи присудила керівнику грозненського відділення правозахисного центру "Меморіал" Оюбу Тітієву. Про це в понеділок, 8 жовтня, повідомляється на сайті ПАРЄ. 

 

 

"Ця премія є визнанням тієї роботи, яку здійснюють він сам та "Меморіал", — заявила під час вручення премії голова асамблеї Ліліан Морі Паск’є.

 

Водночас вона попросила передати Тітієву, що ПАРЄ повністю його підтримує, а також вважає, що його робота "надзвичайно важлива" для Асамблеї.

 

Так, Оюб Тітієв перебуває в ув’язненні із січня 2018 року. Премією замість нього отримав голова ради "Меморіалу" Алєксандр Чєркасов. Він зачитав листа від Тітієва, у якому той подякував за "настільки високу премію".

 

 

Нагадаємо, 14 червня в Європейському парламенті ухвалили резолюцію про порушення прав людини в Росії з вимогою негайного звільнення незаконно утримуваних Олега Сенцова та усіх інших політв'язнів Кремля. Зокрема, у документі йшлося про Оюба Тітієва: "9 січня 2018 року місцева поліція затримала керівника представництва Чечні правозахисного центру "Меморіал" Оюба Тітієва, якого звинувачують у вживанні наркотиків; ці звинувачення були відхилені Тітієвим і осуджені недержавними організаціями та іншими правозахисниками як сфабриковані".

 

Як повідомлялося, премію з прав людини імені Вацлава Гавела за 2017 рік Парламентська асамблея Ради Європи присудила ув’язненому судді з Туреччини Муратові Арслану. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.