НОВИНИ

У Латвії повідомили про кібератаки ГРУ проти держструктур країни

Зокрема йдеться про зовнішньополітичний і оборонний сектори.

Головне розвідувальне управління РФ з метою шпигунства неодноразово здійснювало кібератаки на латвійські державні структури за останні роки. Про це агентству BNS заявили в Бюро із захисту Сатверсме (Конституції, БЗС).

 

Зокрема, як зазначається, йдеться про зовнішньополітичний і оборонний сектори.

 

"ГРУ є однією з найактивніших іноземних спецслужб, яка дедалі інтенсивніше розгортає роботу проти західних країн, зокрема й Латвії", – наголошується в повідомленні.

 

Так, у БЗС  заявили, що та ж група хакерів російської військової розвідки, яка здійснила атаки на Організацію із заборони хімічної зброї, Всесвітнє антидопінгове агентство і малайзійські структури, які розслідують загибель літака рейсу MH17, у останні роки кілька разів здійснювала атаки і у латвійському кіберпросторі.

 

Згідно з повідомленням, деякі атаки були спрямовані проти приватних компаній, зокрема й ЗМІ. Їх суть – проникнути в інформаційну систему, непомітно діяти в ній і отримувати дані, наприклад, регулярно отримувати доступ до листування електронною поштою і обробленими на робочій станції документами.

 

Як пояснили у БЗС, щоб інфікувати систему шпигунською програмою, ГРУ широко використовує відправку помилкового електронного повідомлення, складеного так, щоб зацікавити одержувача і спонукати його відкрити листа, що заражає його комп'ютер вірусом. Так, атака на кількох адресатів у латвійських держструктурах була здійснена наприкінці 2016 року, коли вірус був замаскований під різдвяне привітання.

 

Однак політично мотивованих кібератак, які могли б вплинути на результати виборів 13-го Сейму, БЗС не зафіксувало.

 

Як повідомлялося 24 липня, голова Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс повідомив, що Росія може втрутитися у вибори країни, які пройдуть у 2019 році. 

 

Нагадаємо, Генеральна служба розвідки і безпеки Нідерландів (MIVD) 13 квітня запобігла російській кібератаці проти Організації із заборони хімічної зброї у Гаазі. Росіяни намагалися зламати мережу Wi-Fi OPCW. У зв'язку з цим Амстердам депортував четверо офіцерів російської розвідки. Зокрема, ноутбук одного з росіян був прив’язаний до серверів у Бразилії та Малайзії. Крім того, на прес-конференції в Гаазі були оголошені імена та функції чотирьох російських розвідників: Моренєц Алєксєй Сєргєєовіч  - "кібероператор"; Сєрєбряков Євгєній Міхайловіч - "кібероператор"; Сотніков Алєг Міхайловіч - "підтримка агентурної розвідки"; Мінін Алєксєй Валєрійовіч - "підтримка агентурної розвідки".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.