НОВИНИ

У Росії підтвердили, що планували насильно годувати політв'язня Сенцова

Заступник глави ФСВП Росії заявив, що відповідні заходи були потрібні, "щоб зберегти Сенцову життя".

Заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це в понеділок, 8 жовтня, повідомляє "Радіо Свобода".

 

Так, Максімєнко уточнив, що відповідні заходи були потрібні, "щоб зберегти Сенцову життя".

 

"А погрози примусового харчування – ну як можна називати погрозою введення хворого в курс лікування? У даному випадку Сенцову сказали, що за його життя і здоров’я будуть боротися і померти не дадуть. Інше було на його розсуд", – зазначив він.  

 

За його словами, якби Сенцов не припинив голодування, то "міг стати не просто "овочем", а навіть "рослиною".

 

Як повідомлялося, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів.

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.