НОВИНИ

У Латвії перемагає ключова проросійська партія країни - екзіт-пол

За даними основного опитування, лідирує "Злагода" на чолі з мером Риги Нілом Ушаковим, яка отримує 19,4% голосів.
У Латвії, за результатами опитування виборців на виході з виборчих дільниць, ймовірно, перемагає ключова проросійська партія країни – "Злагода" ("Согласие"). Про це свідчать результати репрезентативного опитування, спільно проведеного Латвійським радіо, Латвійським телебачення та національною інформагенцією LETA спільно із ризьким університетом Страдініса.

 

Альтернативний екзіт-пол, проведене порталом Delfi спільно із Латвійським університетом, дає "Злагоді" нижчі результати та 4 місце, однак автори цього опитування визнають, що їх дані можуть бути помилковими через відмову російськомовних виборців відповідати на запитання, поставлені латиською мовою.

 

Обидва екзіт-поли свідчать, що до Сейму проходять 7 партій.

 

За даними основного опитування, лідирує "Злагода" на чолі з мером Риги Нілом Ушаковим, яка отримує 19,4% голосів. На другому місці партія "Для розвитку/За!", 13,4%. Третє місце – "Національне об’єднання", 12,6%, четверте - Консервативна партія із 12,4%. На п'ятому місці – популістична партія KPV ("Кому належить держава") із показником 11,5%.

 

Політсила нинішнього прем’єра "Партія зелених та селян" отримала провальний результат 9,7% та шосте місце, хоча їй прогнозували 2-3 місце.

 

Остання партія, яка швидше за все потрапить до Сейму – права "Нова єдність" із 6,9%. Всі інші партії не долають прохідний бар’єр у 5%. 

 

Варто зауважити, що результати очікуваного переможця виборів - партії "Злагода" - дещо нижчі за очікування її лідерів. За опитуваннями прогнозувалося, що її відрив від наступних учасників буде вагомішими.

 

Окрім цього, ще одна, радикальніша проросійська партія "Союз росіян Латвії" не потрапляє до парламенту.

 

Як повідомлялося 24 липня, голова Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс повідомив, що Росія може втрутитися у вибори країни, які пройдуть у 2019 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.