НОВИНИ

Україна візьме участь в навчаннях НАТО в Норвегії

Активна фаза маневрів за участю 45-тисячного міжвидового контингенту військ відбудеться в період з 25 жовтня по 7 листопада 2018 року.

Представники Збройних сил України візьмуть участь у стратегічно-військових навчань Trident Juncture 2018, які стартують в Норвегії 25 жовтня. Про це в суботу, 6 жовтня, повідомляє прес-служба ЗСУ.

 

 

"Протягом тижня група українських офіцерів перебувала в штабі Об’єднаного оперативного командування НАТО "Неаполь", де відбулося командно-штабне тренування у рамках підготовки до Стратегічного військового навчання Північноатлантичного Альянсу Trident Juncture 2018", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, активна фаза маневрів за участю 45-тисячного міжвидового контингенту військ відбудеться на півночі Норвегії в період з 25 жовтня по 7 листопада 2018 року.

 

Окрім 29 країн Альянсу, у навчанні братимуть участь військові підрозділи зі Швеції та Фінляндії.

 

"Командно-штабна фаза навчання триватиме до третьої декади листопада в органах управління та навчальних центрах Альянсу від італійської провінції Кампанія до норвезьких фюльке Трьомсо та Фінмарк", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у ЗСУ додали, що за сценарієм навчань багатонаціональна коаліція НАТО проводить масштабну військову операцію зі звільнення незаконно окупованої північної частини Королівства Норвегія. Агресором виступає видумана країна "Мурінус", за обрисами якої легко вгадується "наш північний сусід (РФ – Ред.)".

 

 

"З вересня цього року 5 українських офіцерів залучено до роботи в секціях штабу багатонаціональної коаліції. Вони успішно пройшли етапи теоретичної підготовки та оперативного злагодження і незабаром вирушать виконувати завдання за своїми напрямками в Неаполі, Рамштайні та Ставангері", – підкреслили в ЗСУ.

 

Як повідомлялося, у Норвегії протягом кількох тижнів у жовтні і листопаді пройдуть масштабні військові навчання НАТО Trident Juncture-2018 за участю представників 31 країни.