НОВИНИ

Президент Євроради назвав "проблемою для Європи" дії РФ

Водночас Туск зазначив, що він не має "антиросійської одержимості".

Президент Європейської ради Дональд Туск повідомив, що дії Росії, яка намагається послабити європейську інтеграцію країн на континенті, є проблемою для Європи. Про це він заявив під час конференції "Роль католицької церкви у процесі євроінтеграції" у Кракові.

 

"Проблемою є той, хто підпливає ближче і підмиває те, що можна підмити в Європі. Звичайно, що це – Росія", – наголосив Туск.

 

Водночас він зазначив, що немає "антиросійської одержимості". Однак, за словами Туска, він не має жодних сумнівів з приводу того, що Росія має "дуже конкретні інтереси, пов'язані з Євросоюзом, і значною мірою ці інтереси є негативними".

 

"Якщо хтось одним з головних політичних пріоритетів визнає послаблення європейської інтеграції і дезінтеграцію Європи, то це, без сумніву, Росія", – додав він.

 

Як повідомлялося, Генеральна служба розвідки і безпеки Нідерландів (MIVD) 13 квітня запобігла російській кібератаці проти Організації із заборони хімічної зброї у Гаазі. Росіяни намагалися зламати мережу Wi-Fi OPCW. У зв'язку з цим Амстердам депортував четверо офіцерів російської розвідки. Зокрема, ноутбук одного з росіян був прив’язаний до серверів у Бразилії та Малайзії. Крім того, на прес-конференції в Гаазі були оголошені імена та функції чотирьох російських розвідників: Моренєц Алєксєй Сєргєєовіч  - "кібероператор"; Сєрєбряков Євгєній Міхайловіч - "кібероператор"; Сотніков Алєг Міхайловіч - "підтримка агентурної розвідки"; Мінін Алєксєй Валєрійовіч - "підтримка агентурної розвідки".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.