НОВИНИ

"Прикро програвати, але вибору мені не залишили": Сенцов написав листа сестрі

У листі до сестри політв'язень розповів про свій стан здоров'я і детально пояснив, чому припиняє голодування.

Український режисер, політв'язень Кремля Олег Сенцов, який 6 жовтня завершує голодування, що тривало 145 днів, написав листа своїй сестрі Наталі Каплан. Про це Каплан повідомила "Громадському" у п'ятницю, 5 жовтня.

 

У листі до сестри політв'язень розповів про свій стан здоров'я і детально пояснив, чому припиняє голодування.

 

"Громадське" приводить уривок із листа Сенцова Наталі Каплан:

 

"Наташа, привіт. Я змушений завтра знятись з голодування. До відкритого листа мені додати нічого. Мене ще минулого тижня мали почати виводити з нього (з голодування, ред.). Але я трішки відтермінував, останнє обстеження показало, що «полетіли» внутрішні органи. У серці почалась аритмія з ішемією, нирки забились і в будь-який момент відмовлять, печінка збільшилась і почала розкладатись, кишечник, мозок — там все. Прикро програвати, але вибору мені не залишили, я не хочу перетворювати це все у принизливе видовище" .

 

Як повідомлялося, 5 жовтня в Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової перевіряють інформацію, яку оприлюднили російські ЗМІ, про те, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцова припинив голодування. Згодом Денісова повідомила, що радник президента Росії Міхаїл Фєдотов підтвердив їй, що Сенцов написав заяву про відмову від голодування. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.