НОВИНИ

Сенцов у листі заявив про припинення голодування

"Я вдячний всім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів", - написав політв'язень.

Український режисер Олег Сенцов написав листа, в якому зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, «кого підвів». Листа проектові Радіо Свобода передав адвокат українця Дмитро Дінзе у п'ятницю, 5 жовтня.

 

«У зв'язку з критичним станом мого здоров'я, а також патологічними змінами, які почалися у внутрішніх органах, найближчим часом до мене планують застосувати примусове харчування. Моя думка при цьому вже не враховується – нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров'я і небезпеки, що йому загрожують», – зазначив Сенцов.

Сенцов передав листа адвокату
 

Він додав, що примусове годування будуть проводити у рамках реанімаційних заходів.

 

«145 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс підірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний всім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів... Слава Україні!» – написав Сенцов.

 

Як повідомлялося, 5 жовтня в Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової перевіряють інформацію, яку оприлюднили російські ЗМІ, про те, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцова припинив голодування. Згодом Денісова повідомила, що радник президента Росії Міхаїл Фєдотов підтвердив їй, що Сенцов написав заяву про відмову від голодування. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.