НОВИНИ

Китай звинувачують у використанні шпигунських чипів

Серед користувачів таких серверів були, зокрема, Apple та Amazon.

На материнських платах для серверів, виробництва китайської компанії Super Micro, виявили китайські шпигунські чипи, які діяли подібно комп'ютерному вірусу та надавали хакерам доступ до мереж в яких працювали. Серед користувачів таких серверів були Apple, Amazon та низка американських відомств та спецслужб. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Bloomberg у п'ятницю, 5 жовтня.

 

Зазначається, що знайдені мікросхеми, розміром із зернятко рису, здатні зв’язуватися з комп’ютерами хакерів, змушувати заражені пристрої виконувати їхні команди, а також надавати доступ до мереж в яких працюють сервери.

 

За словами Bloomberg, свідчення про це надали 17 джерел, які побажали залишитися анонімними.

 

Bloomberg також стверджує, що розвідка США дізналася про підготовку атаки ще у 2014 році, проте влада вирішила обмежитися наглядом за ситуацією. Таке рішення ухвалили через відсутність постраждалих і з побоювання зашкодити бізнесу Super Micro. Повідомляється також, що Apple та Amazon виявили чіпи у 2015 році. Apple розірвала з Super Micro відноси низ після виявлення чіпів. Проте компанія встигла купити кілька тисяч материнських плат із «закладками». В Amazon дізналися про чипи під час перевірки серверів компанії Elemental перед її придбанням.

 

Водночас Apple, Amazon, Super Micro та китайська влада заперечують результати розслідування Bloomberg. В Amazon назвали «неправдою» твердження, що в компанії при покупці Elemental знали про шпигунські чіпи. А також заперечують співпрацю зі спецслужбами в цьому розслідуванні. Компанія також заявила, що єдині проблеми із контрактом з Elemental, стосувалися програмного забезпечення Super Micro.

 

В Apple заявили, що проводили внутрішні перевірки у відповідь на кожен запит Bloomberg протягом року і жодного разу не знаходили ніяких підтверджень.

 

«Ми можемо точно сказати: Apple ніколи не знаходила шкідливих чіпів, маніпуляцій з апаратним забезпеченням або вразливостей, спеціально впроваджених на якийсь сервер. Apple ніколи не зв’язувалася з ФБР або іншим відомством щодо подібних проблем », — заявили в компанії.

 

В Super Micro також повідомили, що не знають про таке розслідування — і що жоден клієнт не розривав з ними відносини через подібні проблеми.

 

Міністерство закордонних справ КНР заявило, що Китай є «рішучим захисником комп’ютерної безпеки» і також страждає від проблем в ланцюзі постачань.

 

Нагадаємо, 28 вересня компанія Facebook повідомила, що на соцмережу здійснили хакерську атаку, у результаті якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.