НОВИНИ

"Практично за межею". Денісова підтвердила, що Сенцов припинив голодування

За словами омбудсмена, це означає, що українець у критичному стані.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у п'ятницю, 5 жовтня, підтвердила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Про це український омбудсмен написала на своїй сторінці в Facebook.

 

"Олег Сенцов припинив голодування. Це означає, що він у критичному стані, практично за межею", – наголосила вона.

 

За її словами, у Росії виключно словесно, без медичних довідок запевняли, що стан здоров’я політв'язня задовільний.

 

"Неправда. Вони б його тоді не "вмовляли" припинити голодування і постійно не тиснули б на політв'язня психологічно. З такими цілями, з такою силою волі, відданістю та щирою українською позицією людина не могла здатися", – наголосила Денісова.

 

Водночас вона підкреслила, що вихід з голодування "ще складніший і страшніший, аніж саме голодування".

 

"І я глибоко переконана, що в РФ не забезпечують йому належний медичний супровід. Бо я і раніше вимагала надати йому висококваліфікованих спеціалістів, але Кремль цього не зробив", – додала омбудсмен.

 

Крім того, вона закликала РФ зберегти життя українця.

 

"Я вимагаю, щоб йому надали найкращих незалежних медичних спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд. Я хочу бачити висновок про стан здоров’я Олега Сенцова. Окрім цього, саме фахові спеціалісти-дієтологи мають розробити схему виходу з голодування. Цих лікарів ми можемо привезти з України чи Європи. Я вимагаю від РФ прискорити процес мого допуску до Олега Сенцова. Мені треба особисто пересвідчитися, що його життю зараз нічого не загрожує. Якщо треба, то я хоч сьогодні виїду до колонії в Лабитнангі", – резюмувала Денісова.

 

Як повідомлялося, 5 жовтня в Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової перевіряють інформацію, яку оприлюднили російські ЗМІ, про те, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцова припинив голодування. Згодом Денісова повідомила, що радник президента Росії Міхаїл Фєдотов підтвердив їй, що Сенцов написав заяву про відмову від голодування. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.