НОВИНИ

В уряді Німеччини переконані, що за атакою на ОЗХЗ стоять російські хакери

Берлін закликає Росію визнати відповідальність за кібератаки.

Представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт від імені Кабінету Міністрів закликав Росію припинити кібершпіонаж. Він також зазначив, що Берлін так само, як Великобританія і Нідерланди, вважає, що хакерська атака на ОЗХЗ була організована силами Головного розвідувального управління Росії. Про це у п'ятницю, 5 жовтня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

"Ми закликаємо Росію визнати відповідальність і припинити дії такого роду", - сказав Зайберт журналістам у Берліні.

 

За його словами, нещодавній випадок показує, як важливо "разом з іншими країнами вести обмін інформацією про такі атаки".

 

Як повідомлялося, Генеральна служба розвідки і безпеки Нідерландів (MIVD) 13 квітня запобігла російській кібератаці проти Організації із заборони хімічної зброї у Гаазі. Росіяни намагалися зламати мережу Wi-Fi OPCW. У зв'язку з цим Амстердам депортував четверо офіцерів російської розвідки. Зокрема, ноутбук одного з росіян був прив’язаний до серверів у Бразилії та Малайзії. Крім того, на прес-конференції в Гаазі були оголошені імена та функції чотирьох російських розвідників: Моренєц Алєксєй Сєргєєовіч  - "кібероператор"; Сєрєбряков Євгєній Міхайловіч - "кібероператор"; Сотніков Алєг Міхайловіч - "підтримка агентурної розвідки"; Мінін Алєксєй Валєрійовіч - "підтримка агентурної розвідки".