НОВИНИ

Журналісти-мандрівники зі Сходу на Захід розповіли про Прагу

Редактор газети «Die Zeit» Марк Шпьоррле з італійський стар-колумніст Беппе Северніні, які розпочали двотижневу подорож зі сходу на захід Європи, побували у Празі і дізналися про враження німців від столиці Чехії.

Про це вони пишуть у своєму блозі.

Журналісти пишуть, що один із німців, що оселився в Празі, говорить про «неохочу та шанобливу любов на межі з байдужістю».

«Чеська Республіка – це ввічливий сусід, який не заважає: про нього не треба турбуватися». Це місто, яке увібрало в себе всі культури, яке поєднало в собі найкращі риси слов’янської душі, німецького впливу та єврейських традицій, не випромінює більше колишньої чарівності. Туристи з Гамбурга віддають перевагу Коста дель Соль, а німецькі політики, які відвідують це місто, навіть не залишаються переночувати», – йдеться в блозі.

Один із мандрівників пише, що часто повертається до Праги.

«Я часто повертався до Праги, за будь якої (політичної та метеорологічної) пори року. Місто - завжди прекрасне, але воно нагадує мені сцену, яка чекає на свою виставу. Вистава може відбутися зовсім скоро, але це може бути і не точно. Якби я сьогодні розповідав про «оксамитову революцію», то Агнешка і Дорота, напевно, запитали б мене, чи це, бува, не реклама нового крему для догляду за шкірою», – пишуть журналісти.

Нагадаємо, журналісти  прибули до Києва 2 травня, гуляли по столиці та спілкувалися з українцями.

3 травня вони вирушили до Кракова. 5 травня журналісти прибули до Праги.

Мандрівники з 30 квітня по 14 травня відвідають Москву, Київ, Краків, Прагу, Відень, Цюріх, Ліон, Марсель, Барселону, Мадрид та Лісабон. Кожного дня вони фіксуватимуть свої пригоди в щоденнику, блозі та для своїх газет. Блог перекладатиметься 10 мовами – всіма мовами країн, що відвідуються, плюс англійською: www.goethe.de/moskwalisabon.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.