НОВИНИ

У МЗС відреагували на висилку українського консула з Угорщини

Клімкін заявив, що українського дипломата влаштують у представництві МЗС в Ужгороді.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що рішення Угорщини вислати українського консула  є "неадекватним". Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

Зокрема, глава угорського МЗС Петер Сійярто заявив, що Будапешт вирішив вислати українського консула у відповідь на аналогічні дії Києва. 

 

"Реакція Угорщини є абсолютно і фундаментально неадекватною. Ми не порушуємо міжнародного права, угорських законів, і взагалі діємо як належить дипломатам. А нашого дипломата влаштуємо у представництві МЗС в Ужгороді, їм там точно потрібно підсилення", - зауважив Клімкін.

 

Крім того, речник МЗС Мар'яна Беца. наголосила, що Україна не вважає пропорційною відповіддю рішення угорської влади щодо висилки українського дипломата.

 

"Справді можу підтвердити, що сьогодні нашого посла в Угорщині було запрошено до МЗС Угорщини, і їй було повідомлено про те, що буде вислано першого секретаря, який є дипломатом і виконує консульські функції. Протягом 72 годин він має залишити територію Угорщини, як пропорційна відповідь. Водночас ми вважаємо, що це не є пропорційною відповіддю", - сказала вона у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

 

За її словами, працівник українського посольства є дипломатом, а не лише консулом.

 

"Він є дипломатом посольства, і не є окремо консулом, як це було в Береговому. Це різні категорії. Це не консульська посадова особа - це дипломат, який працює в посольстві", - зауважила вона.

 

Водночас Беца підкреслила що український дипломат не порушив жодних норм міжнародного права, зокрема й Віденської конвенції про консульські зносини.

 

Раніше Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула.  Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула в Береговому персоною нон-грата.

 

Як повідомлялося, 26 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина повинна відкликати свого консула з Берегового Закарпатської області, інакше його вишле українська сторона.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.