НОВИНИ

The Economist: Головні проблеми Путіна вдома, у Росії

За минулі кілька тижнів Кремль зазнав найбільшого виборчого фіаско після масштабних протестів проти фальсифікації кампанії 2011 року, програвши чотири рази губернаторські перегони.

Війни в Україні та Сирії обходяться Кремлю дедалі дорожче, але головні проблеми Владіміра Путіна вдома, у Росії. Про це пише британський тижневик The Economist.

 

«За минулі кілька тижнів Кремль зазнав найбільшого виборчого фіаско після масштабних протестів проти фальсифікації кампанії 2011 року, програвши чотири рази губернаторські перегони. Ці поразки вражають ще більше з огляду на те, що жодному серйозному претендентові балотуватися не дали, тож конкуренти в кремлівських кандидатів мали бути зовсім безнадійними», — йдеться в матеріалі.

 

Проте, зазначає видання, в атмосфері економічного застою та наростання невдоволення навіть ці кишенькові перегони перетворилися на форму протесту для тих виборців, які зазвичай підтримували Путіна: пенсіонерів, низькооплачуваних робітників і молоді з провінційних міст. Москву, місце найбільших протестів 2011-го, задобрили грішми, ремонтами та соціальними проектами, але в регіонах обурення наростало.

 

«Безпосередньою причиною всього цього стало запропоноване підвищення пенсійного віку. Раніше Путін клявся, що такого ніколи не буде. Звісно, служби безпеки під таке підвищення не підпадають. Згідно зі змінами російські чоловіки можуть виходити на пенсію в 65 років, тоді як очікувана тривалість життя для них — 66 років. Багато хто взагалі до пенсії не доживе. Тож не дивно, що люди обурилися», — пише The Economist.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.