НОВИНИ

Крамар: Украй обмежений вплив санкцій на РФ є наслідком їх недостатнього масштабу та несистемності

Щоб змусити Росію обирати між тим, щоб змінитися так, як того хоче Захід, і загибеллю, тиск і російські втрати від санкцій слід збільшити в рази.

Коли низька ефективність наявних санкцій проти РФ наводиться як аргумент їх скасування, то відбувається підміна понять. Украй обмежений вплив є наслідком їх недостатнього масштабу та, найголовніше, несистемності.  Про це на сторінках Тижня пише економічний експерт Олександр Крамар.

 

За його словами, щоб змусити Росію обирати між тим, щоб змінитися так, як того хоче Захід, і загибеллю, тиск і російські втрати від санкцій слід збільшити в рази.

 

«Потрібні санкції (чи, можливо, навіть загроза їх), які означали б для РФ втрату десятків відсотків бюджетних доходів, експорту товарів чи ВВП. А отже, провокували чи загрожували швидкою соціальною та суспільною дестабілізацією в країні й змушували еліти змінюватися. Ефективними можуть стати лише такі санкції, які будуть не довготривалою незручністю, що загартовує, а нестерпним гострим болем, який змушує здатися», – пояснив Крамар.

 

Експерт зауважив, що дуже важливо не просто запроваджувати такі санкції, а й виключити можливості для обходу чи уникнення таких обмежень. Посилити контроль спецслужбами США та інших провідних країн Заходу за тим, щоб ухвалені в минулому чи майбутньому санкції неухильно дотримувалися урядами та компаніями країн ЄС, НАТО, G-7, а також інших держав, які до них приєдналися. Особливо це стосується тих із них, які вважаються найбільш лояльними до РФ і скептичними щодо санкцій. Потрібно створити автоматичні механізми суворих покарань порушників режиму санкцій і тих, хто намагається їх в той чи інший, навіть досі не заборонений, спосіб обходити.

 

«Від дисципліни виконання ефективність санкцій залежить принаймні не менше, ніж від їх загального обсягу. Інакше випадки на кшталт турбін Siemens у Криму повторюватимуться, а суворість антиросійських санкцій компенсуватиметься слабким контролем за їх дотриманням, а отже, і незадовільною дисципліною санкцій», – наголосив він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.