НОВИНИ

Рада ухвалила законопроект про мову

Відповідне рішення підтримав 261 народний депутат.

Верховна Рада в четвер, 4 жовтня, ухвалила за основу законопроект № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Відповідне рішення підтримав 261 народний депутат.

 

"Цей проект закону спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. Дія цього закону не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами", – йдеться в пояснювальній записці.

 

Передбачається, що закон регулюватиме:  застосування української мови як мови громадянства України,  а також застосування української мови у діяльності органів держвлади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в Україні, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, інших суб'єктів господарювання державної і комунальної форм власності.

 

Водночас пропонується регулювання щодо застосування української мови в публічних сферах, а саме – в освіті та науці; в сфері культури, на телебаченні та радіомовленні, в друкованих ЗМІ, у книговиданні та книгорозповсюдженні; в сфері електронних інформаційних систем; в сфері обслуговування споживачів; в сфері спорту, телекомунікацій та поштового зв’язку, юридичних послуг, охорони здоров’я, транспорту; при позначенні топонімів, у рекламі, при виготовленні вивісок і табличок; в діяльності громадських об’єднань, політичних партій, суб’єктів господарювання приватної форми власності наданні інформації про їхні товари і послуги.

 

Крім того, закон регулюватиме застосування державної мови у власних назвах та іменах;  визначення стандартів державної мови та порядок захисту державної мови.

 

Нагадаємо, 17 вересня голова Верховної ради Андрій Парубій повідомив, що парламент планує розглянути законопроект про мову у жовтні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.