НОВИНИ

США оголосили про перегляд усіх міжнародних угод, що можуть привести до суду ООН

Напередодні суд ООН виніс постанову, згідно з якою США мають скасувати санкції проти Ірану, які впливають на імпорт гуманітарних товарів.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп прийняв рішення про вихід країни з Факультативного протоколу до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року про обов'язкове вирішення спорів в Міжнародному суді Організації Об'єднаних Націй. Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон, передає агентство  Reuters.

 

"Ми розпочнемо перегляд усіх міжнародних угод, які можуть ввести Сполучені Штати під нібито зобов'язуючу юрисдикцію з врегулювання спорів у Міжнародному суді. Сполучені Штати не будуть сидіти, склавши руки, коли безпідставні політизовані позови подають проти нас", - зауважив він.

 

Зазначається, що рішення про відмову від Факультативного протоколу слідує за скаргою палестинців у вересні, які не згодні з рішенням Вашингтона щодо перенесення американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

 

Водночас Вашингтон не має наміру виходити з самої конвенції.

 

Наголошується, що Віденська конвенція є міжнародним договором, що встановлює дипломатичні відносини між державами. Вона часто цитується як засіб надання дипломатичного імунітету.

 

Раніше стало відомо, що Міжнародний суд ООН виніс попередню постанову за позовом Ірану до США, згідно з якою Вашингтон повинен скасувати санкції проти Тегерану, які впливають на імпорт гуманітарних товарів, продуктів і послуг, пов'язаних з безпекою цивільної авіації. 

 

Як повідомлялось, ЄС анонсував створення спеціального фінансового інституту для того, щоб забезпечити фінансові операції з Іраном в обхід американських санкцій.

 

Нагадаємо, 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном. Водночас глава Білого дому заявив, що Вашингтон відновить усі санкцій, які було знято в рамках угоди, і запровадить додаткові економічні обмеження. 

 

19 вересня спецпредставник США по Ірану Брайан Гук повідомив, що Вашингтон залишається відкритим для переговорів з Іраном щодо укладення нового договору замість ядерної угоди, укладеної в 2015 році з шістьма світовими державами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.