НОВИНИ

У Львові презентували програму Бієнале довіри

Захід є спільною ініціативою підприємців, митців, науковців та активістів задля відновлення довіри як соціальної звички.

Упродовж 19-21 жовтня у Львові відбудеться Бієнале довіри, яке є спільною ініціативою підприємців, митців, науковців та активістів задля відновлення довіри як соціальної звички.

 

Зазначається, що головними локаціями Бієнале довіри стануть Центр Шептицького та LEM Station, де одночасно відбуватимуться події академічної (дискусійної) частини, а також практичної та мистецької програм.

 

У дискусійній частині візьмуть участь голландський дослідник довіри в бізнесі та інституціях Барт Нотебом з Амстердамського універститету та Том Бьорк з Лондона, який займається проблемами довіри і недовіри в світових екологічних фундаціях. На Бієнале приїде також британський фахівець з розвитку міст, урбаніст Чарльз Лендрі.

 

До Львова також завітає дослідник і практик мирних переговорів та вирішення конфліктів Стейнарь Брин, який працював на руїнах Югославського конфлікту та мав досить важливі напрацювання там — за свою роботу був номінований на Нобелівську премію миру. Олеся Шамбур і Світлана Петрова висвітлюватимуть цю складову крізь призму ситуації в Україні - як нам долати прірви між людьми і спільнотами, які зараз не можуть знайти між собою ні порозуміння, ні спільності.

 

Окрім того, на Бієнале матимуть лекції професор Олег Кришталь — один із найкращих дослідників у галузі нейробіології, Олександр Фільц — відомий львівський психотерапевт. Володимир Немерцалов із Одеси говоритиме про освітні проекти в довірі. А дослідниця Світлана Одинець — українка за походженням, яка зараз живе і працює у Швеції, розповість про роль довіри у міграційних процесах сучасної Європи.

 

Також в рамках дискусійної програми до Бієнале доєднається Тімо Кантель — керівник бюро урбаністичних досліджень у Гельсінкі.

 

"За даними Барометра Едельмана, стабільно у світі падає довіра до інституцій. Але на тлі цього росте інша довіра — завдяки новим технологіям люди можуть їхати частину дороги з незнайомцями, ночувати в незнайомців, харчуватися в незнайомців і так далі. Всі ці нові, м'які форми взаємодії в світі кинули людей, які до цього часу радше недовіряли незнайомцях, в обійми тих, кого вони не знають особисто, але яким почали дуже сильно довіряти. Оця п'ятизіркова цифрова репутація раптом стає новою валютою. Довіра стає валютою нової економіки, до якої прямує світ. І яким чином довіру можна підсилити? Яким чином можна відбудувати її там, де мало? Саме про це ми будемо говорити разом із нашими запрошеними гостями",  - розповіла кураторка академічної частини Бієнале довіри Ірина Старовойт.

 

Крім того, протягом трьох днів Бієнале у місті з'являться три інсталяційні об'єкти — на вулиці Валовій біля Музею ідей, на території кампусу Українського католицького університету та в Стрийському парку. Туди проводитимуть авторські екскурсії.

 

Свої практики і досвіди побудови довіри презентуватимуть «Інша Освіта», GIZ, «Громади в дії», Вікторія Бутеленко, Тарас Гривул, Андрій Зелінський, УКМЦ, Ukraїner, Твоє Місто, Суспільне, «Український тиждень», «Критика» та інші.

 

Також у рамках практичної частини 20 жовтня у LEM Station триватиме Win-Win Forum – глибока та різнопланова розмова про важливість та відповідальність співпраці приватного та громадського секторів.

 

Із детальною програмою Бієнале довіри у Львові 19-21 жовтня можна ознайомитися на сайті.

 

Для реєстрації на участь необхідно заповнити коротку форму. Вхід на більшість заходів вільний, за винятком окремо зазначених у програмі. Однак учасники, які попередньо зареєструвалися, зможуть оперативно отримувати інформацію про можливі зміни у програмі заходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.