НОВИНИ

Клімкін розповів, яку загрозу становить російське сховище боєприпасів у Придністров'ї

Міністр заявив, що обидві країни страждають від російської агресії і від російської присутності.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що російське сховище боєприпасів у селі Колбасна в Придністров'ї створює фундаментальну безпекову і екологічну загрозу для України та Молдови. Про це глава МЗС України сказав на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Молдови Тудором Уляновскі у середу, 3 жовтня, передає УНІАН.

 

Міністр зазначив, що провів зі своїм молдовським колегою детальні переговори "по усьому спектру як двосторонніх відносин, так і щодо нашого європейського порядку денного".

 

"Обидві наші країни страждають від російської агресії і від російської присутності. Ми послідовно працюємо на всіх міжнародних майданчиках, і також в контексті звільнення Придністров'я від російської присутності. Маємо перші, хоча і дуже слабкі, позитиви в тому сенсі, що хоча б з Придністров'я зараз будуть їхати машини з нормальними номерними знаками. Це, на жаль, не означає, що провокації, які ми маємо з території Придністров'я, припиняться, оскільки, в тому числі, з території Придністров'я з боку Росії здійснюються спроби дестабілізації України", - заявив Клімкін.

 

"Будемо спільно працювати над тим, щоб усунути загрозу російського сховища у Колбасній (село в Рибницькому районі в Молдові, в якому діє пункт пропуску через державний кордон України "Домниця" - ред.) , де зберігається море боєприпасів, в тому числі, зовсім непридатних. І це фундаментальна загроза для обох країн. Це безпекова загроза, і в сенсі боєприпасів, і в сенсі присутності російських військ, і сенсі фундаментальної екологічної загрози", - наголосив Клімкін. 

 

Раніше місія ОБСЄ в Молдові повідомила, що російські військові провели несанкціоновані навчання у Зоні безпеки у Придністров'ї, зокрема форсування річки 14 і 15 серпня. Так, місія ОБСЄ надіслала своїх працівників у Зону безпеки 14 і 15 серпня, однак команді завадили провести моніторинг навчань.

 

Нагадаємо, 22 червня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію про виведення російських військ з території Молдови. 

 

Згодом президент Молдови Ігор Додон заявив, що голосування в Генасамблеї ООН щодо Придністров’я стало черговим "антиросійським демаршем" уряду. 

 

Раніше міністр оборони України Степан Полторак заявив, що російські війська, які перебувають на території Придністров’я, є загрозою і для України, і для Молдови. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.